Progi punktowe do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025

I LO,  II LO, IV Liceum Ogólnokształcące - co najmniej 135 punktów

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych - 100 punktów

Zespół Szkół Technicznych:

- (klasa o profilu programista lub technik informatyk) - przynajmniej 125 punktów,

- pozostałe kierunki - 100 punktów

Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych (we wszystkich klasach techników) - 90 punktów

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich (we wszystkich klasach techników) - 90 punktów.

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych (we wszystkich klasach techników) - 90 punktów.

Pamiętać należy, że w przypadku wielu chętnych kandydatów, próg ten nie jest jednoznaczny z dostaniem się do danej szkoły czy klasy, tutaj obowiązuje zasada "kto ma więcej punktów, ten się dostanie". Jeżeli więc w danej klasie będzie 30 miejsc, to dostanie się do niej 30 osób z najwyższym wynikiem. 31. osoba, nawet jeżeli przekroczy próg punktowy, to nie zostanie przyjęta do tej klasy.